حاج رضا سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 10:51 ق.ظ نظرات ()
به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم استان لرستان که عصر امروز (یکشنبه 18 اردیبهشت) در ورزشگاه تختی خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: افتخار این استان به مراجع بزرگی همچون آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله طاهری خرم آبادی و شهدایی همچون شهید سعیدی و شهدای افتخار آفرین تیپ 57 حضرت ابوالفضل است.


وی ادامه داد : ما در میدان رزم شهادت طلبی و محب اهل بیت بودن مردم لرستان را دیدیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مفتخرم که سفرهای انسانی خود را از یک استان محروم شروع کردم. از زمان آغاز تبلیغات اولین استانی که انتخاب کردم استان لرستان بود، انقلاب ما انقلاب محرومان و مستضعفین است و امام ما امام محرومان بود. که فرمودند محرومان ما تا پایان همراه این انقلاب هستند نه ثروتمندان.

قالیباف تصریح کرد: ما یک کشور ثروتمند هستیم اما این سوال باقیست که چرا وقتی بهترین منابع و نیروهای جوان و متخصص را داریم چرا خانه‌ای نیست که در آن را بزنیم و در آن بیکار نباشد.

وی گفت: علت اساسی این مسئله ضعف مدیریت در قوه اجرایی کشور است و در 29 اردیبهشت می‌خواهیم سکان اداره کشور را در حوزه مدیریت به دست کسی بسپاریم که از این منابع و ظرفیتها استفاده کند. این فرد کسی است که مشکلات  را بداند و دغدغه‌ای جز دغدغه مردم در ذهن نداشته باشد.

 کاندیدای ریاست جمهوری گفت: باید کسی مدیریت کشور را در دست گیرد که به عهدی که با مردم در سال 57 بسته شد پایبند باشد کسی که بر این پیمان که مردم باید در تمام امور حضور داشته باشند مانده باشد و میدان را برای حضور مردم باز کند.

قالیباف تصریح کرد: به بنده می‌گویند درباره این موضوع صحبت نکن، سرمایه بانکها متعلق به همه مردم است، باید مردم بتوانند برای اقتصاد کشور از یک کشاورز تا یک کارمند و کارآفرین و کارگر از آن استفاده کنند، ولی می‌بینیم چند ده هزار میلیارد از سرمایه‌های بانکی فقط در اختیار چند نفر قرار می‌گیرد و مردم برای وام ازدواج باید ماه‌ها در صف بمانند. اینها کسانی هستند که ما به آنها 4 درصدی ها می‌گوییم.

وی با اشاره به وضعیت قاچاق کالا، خاطرنشان کرد: چطور در مرزها همه چیز قابل کنترل است اما قاچاق کالا توسط 4 درصدی ها که بیشترین منفعت را از اموال عمومی بدون هیچ تلاشی می‌برند کنترل نمی‌شود و تجارت، کارخانجات، پیمانکاران و کارگران ما که بدون آنها قادر نیستیم شغل ایجاد کنیم اجازه کار پیدا نمی‌کنند. شما نمونه آن را در مناظره‌ها دیدید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: دلالان واسطه‌گر بدون هیچ تلاشی بیشترین سود را می‌برند و کشاورزان ما را زمین می‌زنند.

وی افزود: امروز دم از این می‌زنند که باید امنیت اقتصاد و سرمایه را در کشور ایجاد کنیم، ما امروز بیش از هرچیز نیازمند آرامش، دوستی و محبت با یکدیگر هستیم اما با این فرآیندی که در موسسه‌های مالی می‌بینیم مردم مستضعف سپرده‌گذاری کردند اما هر روز مجموعه‌هایی مثل کاسپین که مردم حداقل سرمایه خود را در آنجا گذاشتند چه وضعی پیدا می‌کنند.

قالیباف تاکید کرد: دولتی که نمی‌تواند سپرده یک پیرزن که روی ویلچر نشسته را حفظ کند چطور می‌تواند امنیت سرمایه‌ها را حفظ کند، کسی که امنیت را بر هم زدند کسانی هستند با که بی تدبیری ناامنی را با فقر، تنگدستی و کم درآمدی به خانه‌های مردم بردند.

وی تصریح کرد: ناامنی بیشتر از این که یک قهرمان و یک تولیدکننده ما با نابودی به اندازه یک شغل و سرمایه فاصله دارد. برخی می‌گویند نمی‌شود 5 میلیون شغل ایجاد کرد. بله وقتی شما سرمایه‌ها را به صورت رانت در اختیار برخی قرار می‌دهیم نمی‌شود بیکاری را ریشه کن کرد اما اگر مردم را در اقتصاد مشارکت دهیم هم می‌شود، هم داریم و هم می‌توانیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در 29 اردیبهشت به کسانی که فقط حرف زدند و شعار دادند پایان خواهیم داد زیرا ما باید به جای حرف کار و به جای شعار عمل از خود نشان دهیم امروز کشور ما نیازمند کار و عمل است.

قالیباف گفت: روزی که در تهران توفیق خدمت پیدا کردیم تایمر گذاشتم و زمان اعلام کردیم تا همه بدانند پروژه‌ها چه زمانی شروع و چه زمانی خاتمه می یابد. اگر به همت شما در قوه مجریه مستقر شویم تایمر می‌زنیم تا همه بدانند چگونه 5 میلیون شغل ایجاد می شود و بیکاری به سمت سفر می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: این دولت در سه سال گذشته هزینه خود را سه برابر کرده است ولی این مردم کم درآمد فقط از محل یارانه زندگی می‌کنند. وقتی می‌گوییم چرا یارانه این بخش از مردم را زیاد نمی‌کنید می‌گویند نداریم می‌گوییم چرا برای خود دارید ولی برای مردم ندارید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: وقتی حرف از 4 درصدی ها می زنیم این 4 درصد فکر می‌کنند ما با تولید کنندگان مشکل داریم ما دست تولیدکنندگان را می‌بوسیدم، دست تاجر عزیزی که وارادات ضروری و کالای اولیه کارخانجات را وارد کند را می‌بوسیم و باورمان این است که بدون او نمی‌توانیم شغل ایجاد کنیم اما دست کسی را که از مسیر غیر قانونی کالای غیر ضروری وارد کشور می کند را با کمک شما قطع می‌کنیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که اختیار در دست مردم باشد تصریح کرد: امروز در حوزه تصمیم‌گیری از ظرفیت استانها استفاده نمی‌شود اما باید به جوانان اعتماد کنیم همانطور که امام به ما اعتماد کرد اگر توفیق خدمت پیدا کنم دفتر من در حال چرخش از مناطق محروم به تهران است.

این کاندیدای انتخابات گفت: با کمک شما می‌توانیم در 4 سال پیش رو آنهایی را که با صداقت با مردم حرف نزدند و روزی که رای می‌خواستند گفتند 100 روزه مشکلات را حل می‌کنیم اما امروز می‌گویند مگر می‌شود، حل مشکلات 40 سال طول می‌کشد را کنار بگذاریم و بگوییم بله با مدل کار شما نمی‌شود اما به شما قول می‌دهم که همه شما ببینید کشور در 4 سال آینده روز به روز پیشرفت را ببینید. همانطور که تهران را آباد کردیم، لرستان را نیز آباد می‌کنیم و با کمک شما بر بیکاری و اشتغال غلبه خواهیم کرد.

قالیباف تصریح کرد: اقداماتی همچون همسان سازی حقوق بازنشتگان اجرا نشده، حوزه آموزش و پروزش و معلمان ما، آموزش عالی که موتور حرکت پیشرفت کشور در حوزه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است را جدی  گرفته و در دستور کارمان قرار خواهیم داد.