تبلیغات
یادبادآن روزگاران یادباد (وبلاگ خبری ، تحلیلی حاج رضا) - روحانی باید تا چند روز آینده راه حل ارائه کند

یادبادآن روزگاران یادباد (وبلاگ خبری ، تحلیلی حاج رضا)
 
امام موسی کاظم (ع) :حق را بگو هر چند هلاکت در آن باشد و من آموخته ام برای آخرتی بهتر از گفتن حقایق نهراسم

عصر انتظارخین
حزب الله سایبرگلستان بلاگ
حرف تونوبت شما
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه آمریکایی المانیتور (Almonitor) با انتشار گزارشی تحت عنوان "آیا روحانی می تواند از بحران اشتغال عبور کند؟" به گمانه زنی در این رابطه پرداخته است.


در این گزارش آمده است:
«یک جوان تهرانی در گفتگو با المانیتور می گوید که مدرک خود در رشته مدیریت را در سال 2011 گرفته است اما از زمان فارغ التحصیلی تا کنون با خودروی خانواده شان مسافرکشی می کنند تا درآمد اندکی داشته باشد. اخیرا او به فکر قرض کردن مقداری پول و خرید یک تاکسی افتاده است اما در آخرین لحظات متوجه می شود که برای گرفتن تاکسی باید متاهل بود. او می گوید با خودم فکر کردم که متاهل شدن می تواند شرایط را برای بدتر از آنچه هست، کند و قید تاکسی دار شدن را زدم.

 

این جوان ایرانی می گوید که بسیاری دیگر از جوانان ایرانی نیز در حال حاضر در شرایطی اینچنینی قرار دارند. مسافرکشی با خودروهای شخصی در سال های اخیر به شغلی برای جوانان تهران و کسانی که به دنبال شغل دوم هستند تبدیل شده است.

 

مطابق گزارش مرکز آمار ایران در تابستان 95، نرخ بیکاری با رشد 1.8 درصدی نسبت به تابستان سال گذشته به 12.7 درصد رسید. بنا بر این گزارش، در تابستان سال 95 نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله به 30.2 درصد، جوانان 15 تا 29 ساله به 26.7 درصد و نرخ بیکاری در گروه سنی 20 تا 24 ساله به 31.9 درصد افزایش یافته است.

 

روحانی در سخنرانی 30 مارس خود در گیلان ضمن اذعان به اینکه "بیکاری بار سنگینی بر دوش دولت است" گفت: "سالانه یک میلیون و 200 هزار نیروی جوان وارد بازار کار می‌شوند و در چنین ‏شرایطی ما اگر  بتوانیم 600 یا 700 هزار و یا در بهترین حالت یک میلیون شغل ایجاد کنیم، باز هم نتوانسته‌ایم به ‏این نیاز کاملا پاسخ دهیم."

 

اسحاق جهانگیری، معاون اول آقای روحانی نیز با اشاره به بحران بیکاری، از آن به عنوان یک "ابر چالش" یاد کرده است.


با توجه به شرایط کنونی و گسترش بیکاری در سال های اخیر در ایران، صندوق بین المللی پول نیز پیش بینی کرده است که نرخ بیکاری در سال 2017 و 2018 نیز در ایران بالا خواهد بود.

 

بدون شک عملکرد روحانی در اشتغال زایی یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که رقبای محافظه کار روحانی بر آن تاکید داشته و قبل از انتخابات به آن پرداخته اند و روحانی باید به صورت جدی در این رابطه نگرانی داشته باشد.

 

برخی برای دفاع از روحانی عنوان می کنند که "شاخص فلاکت" که از سنجیدن بیکاری و تورم با یکدیگر محاسبه می شود از گذشته بهتر شده است اما بیشتر ایرانیان می گویند که آن ها چنین بهبود و ارتقاء شرایطی را احساس نمی کنند. روحانی نیاز دارد که در روزهای پیش رو، راه حل هایی ملموس و محسوس برای بحران بیکاری در کشور ارائه کند؛ در غیر این صورت ممکن است او در آخر کار با ناامیدی رای دهندگان به علت بیکاری گسترده در کشور رو به رو شود.»

 

 لینکامنتلینکایمیلدنبالرهمفیسنماکلوبافسران
social code


طبقه بندی: اخبار سیاسی، 
برچسب ها: روحانی، انتخابات، المانیتور، almonitor، ایران،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 توسط حاج رضا
امکانات جانبی
تمامی حقوق مطالب برای یادبادآن روزگاران یادباد (وبلاگ خبری ، تحلیلی حاج رضا) محفوظ می باشد