حاج رضا دوشنبه 8 خرداد 1396 10:30 ق.ظ نظرات ()

مراسم تشییع پیکر مطهر حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسن پهلوانی با حضور حجت‌الاسلام صدیقی و آیت‌الله رشاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا مراسم تشییع پیکر مطهر حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ حسن پهلوانی تهرانی امروز صبح با حضور حجت‌الاسلام صدیقی و آیت‌الله رشاد و برخی از شخصیت‌های علمی حوزوی از منزل آن مرحوم واقع در میدان قیام تهران انجام شد.آیت الله شیخ حسن پهلوانی

در این مراسم ابتدا به مدت یک ساعت در منزل آن مرحوم مراسم ختم همراه با قرائت زیارت عاشورا و روضه‌خوانی انجام شد سپس پیکر مطهر آن مرحوم از منزل به سمت مسجد هوری تشییع و بعد نماز میت توسط حجت‌الاسلام صدیقی بر پیکر مطهر ایشان اقامه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حاج شیخ حسن پهلوانی تهرانی، شاگرد مرحوم انصاری همدانی و علامه طبابایی و برادر مرحوم پهلوانی (سعادت‌پرور) در روز قبل دعوت حق را لبیک گفت.

همچنین در پی ارتحال این عالم وارسته مقام معظم رهبری روز گذشته پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کردند:

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

با تأسف بسیار خبر درگذشت عالم ربانی و عارف بالله مرحوم مغفور حجةالاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ حسن آقای پهلوانی تهرانی را دریافت کردم.

ایشان از وارستگانی بود که عمری با سلوک در راه حق به سر برده و زلال معرفت از دست بزرگانی همچون مرحومان علامه طباطبائی و انصاری همدانی گرفته و سراسر عمر نورانی خود را به طهارت و تقوا و پارسائی گذرانیده بود.

رحمت و رضوان خدا بر او باد. به همه‌ی بازماندگان گرامی و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می‌کنم و خود را در غم آنان شریک می‌دانم.»