حاج رضا پنجشنبه 1 تیر 1396 08:02 ب.ظ نظرات ()
 حمید رسایی: حتما شما هم واژه «پهلوان پنبه» را در ضرب المثل های فارسی شنیده اید.

پهلوان پنبه در ادبیات ایرانی ها از وقتی وارد شد که در برخی جشن‌ها، فردی ضعیف، نحیف و لاغر، لباس‌های خاصی به تن می‌کرد و در آن، پنبه کار می‌گذاشتند تا از خود هیکلی پهلوانی بسازد و به نمایش حرکات پهلوانان در نزد مردم بپردازد.

در کنار این پهلوان پنبه ای، مردی بود که شعر می‌خواند و همزمان کمانداری‌ با تیر و کمان خود پهلوان قلابی را نشانه می‌گرفت و آن قدر تیر به سمت او روانه می‌کرد که نهایتاً همه پنبه‌هایش را می‌زد. در نهایت، مردم اندام نحیف و لاغر او را مردم می‌دیدند و پس از آن بود که پهلوانان واقعی با بدنی سترگ، وارد میدان می‌شدند و...

از همان زمان بود که اندک اندک اصطلاح «پهلوان پنبه» و «پنبه‌اش را زدند» در میان مردم رواج یافت و «پهلوان پنبه» به فردی اطلاق می‌شود که چیزی در چنته ندارد اما ادعای فراوانی می کند تا ضعف هایش را بپوشاند و البته بعد از مدتی بر همگان مسجل می‌شود که هر آنچه پهلوان قلابی از خود نشان داده، آدرس غلط به مردم بوده است.

حکایت این روزهای برخی مسئولین محترم است! طرف در دوره ریاستش، با هزار ترفند برای جلوگیری از آزمایش های موشکی تلاش کرده، فعالان این صنعت را در تنگنای اقتصادی و بودجه ای قرار داده، در راه پیشرفت این صنعت مانع تراشی کرده، در سخنرانی های عمومی اش، به تخریب تلاش گران صنعت موشکی ما پرداخته، حالا در این روزها وقتی هم که برای امنیت مردم و در پاسخ به حمله تروریستی داعش، چند موشک ها به مقر آنها شلیک شده، این مسئول محترم سکوت اختیار کرده، بعد به یکباره پس از چند روز، مدعی صدور فرمان این شلیک ها هم می شود و وزیر امنیتی اش می گوید، اصلا ما پشت قصه بودیم و ...

یکی به این آقایان بگوید مگر مجبورید با پنبه برای خودتان ماهیچه و بازو درست کنید! چرا به جای پهلوان پنبه بودن، تلاش نمی کنید تا پهلوان واقعی میدان کارزار با دشمن باشید.

هر چند اطلاعیه سپاه «پنبه‌ ادعاهای دولت را زد» اما به نظرم اطلاعیه سپاه در باره رد ادعاهای حسن روحانی و وزیر اطلاعاتش اساسا نیاز نبود. آخر چه کسی باور می کند که حسن روحانی بیش از ایمیل زدن، پرتاب خودکار و زانو زدن در برابر ظالمین به حقوق ملت، معتقد به اقداماتی دیگر ان هم در حد پرتاب موشک باشد!؟

بعد از ادعای دولتی ها مبنی بر اینکه حسن روحانی به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی دستور شلیک موشکها را داده و وزیر اطلاعات نیز مدعی شد که این وزارتخانه، نقش اصلی را در شناسایی مقر داعشی های سوریه داشته، روابط عمومی کل سپاه پاسداران اعلام کرد:

 ۱. عملیات موشکی «لیلةالقدر» در سلسله مراتب نظامی و با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و تحت امر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) انجام پذیرفت.

 ۲. کلیه مراحل شناسایی و جمع آوری اطلاعات پیرامون وضعیت مقرها و موقعیت تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور، صرفا توسط عوامل میدانی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فرایندی دقیق و مطمئن صورت پذیرفت و در اختیار نیروی هوافضای سپاه قرار گرفت.

 ۳. نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبتنی بر اشراف اطلاعاتی حاصله، عملیات موشکی" لیله القدر" را طراحی و با شلیک ۶ فروند موشک میان برد زمین به زمین به سمت اهداف تعیین شده در دیرالزور سوریه به مرحله اجرا در آورد.

کانال حمید رسایی
T.me/joinchat/AmsG1Dv1KamMZ7bYxNTzJA