حاج رضا جمعه 23 تیر 1396 12:16 ق.ظ نظرات ()
این فاجعه دردناک را بر ایرانیان شرافتمند و بخصوص خانواده دردمندش تسلیت میگوئیم
تجاوزبه دختر7ساله نتیجه غرب گرایی و برهنگی زنان بی ایمان و مردان هوس بازی است که تحت تاثیرشبکه های ماهواره ای و فرهنگ غربی قرار گرفته اند و هویت خویش رابه فراموشی سپرده اند
#سبک_زندگی
تنا اصلانی
درباره قتل آتنا و لغو سند ۲۰۳۰

بعد از جنایتی که درباره آتنا انجام شده جریانی که انگار مترصد فرصت بود، مدعی شد که اگر سند ۲۰۳۰ درباره آموزشهای جنسی انجام میشد، این جنایت رخ نمیداد! این که ادعای مذکور چه قدر منطقی و با گزاره‌های این جنایت منطبق است مقوله‌ای است که به تحقیق نیاز دارد، اما کسی منکر نیاز آموزشی درباره شیوه جلوگیری از سوءاستفاده جنسی به کودکان نیست و این با آموزشهای جنسی مدنظر سند ۲۰۳۰ که بهداشت جنسی و حتی فنون آن را را تجویز میکند، کاملاً متفاوت است.

نکته دیگر این که اگر کسی واقعا میخواهد آزارهای جنسی برای امثال آتنا و ستایش رخ ندهد نمیتواند از نقش سلامت جامعه همچنین مدیریت و فیلتر ماهواره و صفحات مستهجن شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی غفلت کند، نمیتواند منکر ترویج اهمیت حجاب، حیا، نجابت، رعایت حدود شرعی روابط با نامحرم گردد. پس برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های جنسی، باید تدابیر تربیتی، آموزشی و فنی منطبق با فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی را به کار گرفت و نه نسخه‌هایی را که عوارض ویرانگر تربیتی‌شان در غرب به خوبی هویداست.

#سیاوش_آقاجانی