حاج رضا جمعه 7 مهر 1396 05:24 ب.ظ نظرات ()
در انتخابات ۱۳۹۶ حجت الاسلام رئیسی در مشهد مقدس با ۹۰۰ هزار رای پیشتاز عرصه انتخابات ریاست جمهوری بود اما در انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد به دلیل تعدد لیست های اصولگرایان و وحدت شکنی های حزب اللهی نماها شاهد رای آوردن لیست واحد اصلاح طلبانِ امید بودیم.

اما بر هر صاحب بصیرتی پوشیده نبود که مشهد شهر مذهبی و جریان غالب در مشهد مقدس جریان انقلابی و ولایی است.

 پس این موضوع که شورای شهر برای بقاء خود به مقابله با عقاید و آداب و رسوم مذهبی مردم مشهد نمیرود برای هیچ صاحب عقل و خردی دور از ذهن نبود.

اما با کمال تعجب دیدیم در اولین روزهای شروع به کار شورای پنجم شهر مشهد حذف بودجه اربعین حسینی خبرساز شد .


مدتی بعد مراسم معارفه شهردار مشهد در حالی در برج سپید برگزار شد که تالار شهر مشهد در اختیار شهرداری است و میتوانست این مراسم را در تالار شهر برگزار کند تا شروع به کار شهردار مشهد با وجود این همه حاشیه نشین نماد اشرافی گری نداشته باشد.

ظاهرا حاشیه سازی های شورای پنجم  تمامی ندارد و نحوه استقبال شهر از ماه عزای حسین(ع) نیز مسئله ساز شد به گونه ای که گویی اساسا مسئولین شهر مشهد تاریخ روز و ماه را گم کرده اند!

مشهد مقدس شهر علی بن موسی الرضا علیه السلام که در سال ۲۰۱۷ به پایتخت فرهنگی جهان اسلام نامگذاری شده است در این روزها هیچ رنگ و نشانی از عزای حضرت سیدالشهداء ندارد.

این بی رنگی و بی توجهی شهرداری مشهد به ماه عزای سید و سالار شهیدان زمانی مضاعف شد که شهردار مشهد مقدس دو روز قبل از شروع محرم تصمیم میگیرد اطلاعیه ها و بنر های هیئات مذهبی را به اسم ساماندهی بنرها به داربست هایی که در سطح شهر میزند محدود کند و اطلاعیه های هیئات مذهبی را از سطح شهر جمع آوری نماید!!!

شهرداری که خشم مردم مشهد را دید برای #ماستمالی کردن اقدامات نابخردانه خود اعلام کرد اطلاعیه هیئات را بصورت رایگان در روزنامه شهرآرا (که مخاطب و خواننده چندانی) ندارد چاپ میکنیم!!! و هیئاتی که بنرهایشان جمع اوری شده است تشریف بیاورند بنرها را تحویل بگیرند اما بنرها باید فقط  روی داربست های نصب شود وگرنه مجددا جمع آوری می گردد!

نتیجه این بی تدبیری و کج سلیقگی آقایان در شهرداری  یک کلان شهر مذهبی برای محدود کردن نصب بنر و مخالفت با نصب پرچم های سیاه بر خلاف آنچه رسانه های وابسته به شهرداری منعکس می کنند موجب اعتراض قشر متدین مشهد شده است.

از این مدل فعالیت های دور از خرد برداشت میشود شورا و شهرداری مشهد نیامده عزم رفتن کرده است و با عملکرد دور از تدبیر و خرد خواسته یا ناخواسته میخواهد فعالیت های خود را در سایه خشم مردم ادامه دهد تا با دو قطبی سازی جامعه کم کاری هایشان دیده نشود.

 این روش دولت تدبیر و امید  که راه رفتن روی لبه ی تیغ است در مشهد مقدس به هیچ عنوان جوابگو نبوده ، از این رو به شورا و شهردار تازه کار مشهد توصیه میکنیم قبل از هر اقدام مطالعه بیشتری نسبت به مشهد و مردم مشهد مقدس داشته باشند تا خشم انقلابی مردم مشهد را تجربه نکنند.
ارسالی از مهدی قیاسی