حاج رضا دوشنبه 25 دی 1396 11:50 ب.ظ نظرات ()
دریغ از یک عذرخواهی !

دفتر رییس جمهور انتساب این جمله به آقای روحانی که "امام زمان (عج) هم قابل نقد است" را تکذیب کرد و نوشت "باور و اعتقاد به عصمت انبیاء و ائمه معصومین (ع) از مسلمات قطعی تشیع است". این چندمین بار است که ایشان حرفی می زند و پس از اعتراض اهل فن، انکار می کند و می گوید #من_نگفتم! در حالی که صوت و فیلم تک تک سخنان موجود است.

روحانی هفته گذشته در جمع مدیران وزارت اقتصاد گفته بود "#مسئولان_همه_باید_انتقاد_بشوند_استثنا_ندارد. تمام مسئولین قابل نقدند، ما در کشور معصوم نداریم. حالا یک وقت امام دوازدهم ظهور کرد، آن_وقت_هم_می شود_نقد_کرد".  این جملات صریح و پشت سر هم، جای تاویل و تفسیر باقی نمی گذارد. روحانی مدعی شده همه مسئولان بی استثنا حتی امام زمان قابل نقدند . اما حالا که صدای اعتراض علما بلند شده، به توجیه و تاویل روی آورده اند.

واکنش علما به روحانی
چرا انسان سخنی بگوید که در قافیه آن بماند؟! شما در نشست مدیران وزارت اقتصاد شرکت کرده اید، منطقا باید درباره کوتاهی در نظارت بر صندوق های سپرده گذاری که مردم را گرفتار کرده، یا 4400 تومان شدن قیمت دلار و دو رقمی شدن تورم و این قبیل مشکلات اقتصادی ناشی از سوء تدابیر توضیح بخواهید یا به عنوان مسئول دولت، درباره قبیل این مشکلات به مردم گزارش بدهید و عذر تقصیر بیاورید و قول بدهید رویکردهایی را که موجب نارضایتی و اعتراض مردم شده، اصلاح و جبران کنید. جمع مدیران وزارت اقتصاد آن هم پس از اظهار نارضایتی مردم از عملکرد دولت که جای نظریه بازی و بدعت تراشیدن در مقابل مقدسات مردم نیست.

برای چه با مقدسات مردم گلاویز می شوید و حرفی می زنید که زیر بار آن بمانید؟!  آیا اکثریت وعده های اقتصادی شما برعکس از آب در آمده یا نه؟یک کلمه بگویید اشتباه کردم که به نصایح صاحب نظران به ویژه رهنمود های رهبر انقلاب اهتمام نورزیدم. بیراهه رفتن یک مصیبت است، و  فرافکنی، نپذیرفتن اشتباه و عدم اعلام اینکه برمی گردم و جبران می کنم، اتفاقی تلخ تر است. وقتی زمین و زمان را به هم می دوزید اما برای اشتباهات و قصور و تقصیرهای مسلم عذرخواهی نمی کنید، اتفاقا مفهوم پنهان در پشت این روحیه، خودشگفتی و خودمعصوم پنداری است.
@IMANImohamad51