حاج رضا سه شنبه 6 شهریور 1397 02:12 ب.ظ نظرات ()
از نسل جوان چه انتظار میرود ، وقتی كه قرار است دینشان ، اخلاقشان، سبك زندگی وباورها یشان را از محیطی مملو از تضاد وتعارض ونفاق بیاموزند. 
وقتی مهران مدیری یكی از متولیان فعالِ فرهنگی میشود ودر برنامه ی دورهمی اش با مهارت وزیركی ، زیر آب اعتقادات دینی وفرهنگیمان را میزند(ازجمله قبح رابطه محرم ونامحرم را مثلاًبا عنوان كردن سؤال ( عاشق شدی؟)و....)
وحالا لقمه ی طفلان معصوم ومحروم را نشانه رفته!
آقای مدیری؛ در اسلامی كه شما در صدا وسیمای جمهوری اش اوقات خانواده ها را پر میكنی، گوش كردن به صدای زن آوازه خوان حرام است.
وشما برایِ اجرای موفق كنسرتت چند ساعت وروز وهفته با صدای هایده وحمیرا محشور بودی؟
در حین اجرای كنسرت درمیان شور وحرارت دختران وزنان ، چه حظی بردی از شنیدن فریاد آن دختر كه( عشقی لامصب) را نثارت كرد! 
آیادر آمد حاصل از كنسرتی كه فرسنگها با خط قرمزهای خدا وپیامبرش فاصله داشته ودر تضاد نیز بود ه حلال است یا حرام؟
چرا میان اینهمه كار خیر، شما یاد لقمه ی كودكان محروم افتاده ایی وقصد تهیه ی شیر خشك میكنی؟
خدا نكرده نكند خوب می دانی كه لقمه ی حرام با عاقبت وسرنوشت این عزیزان چه ها كه نمیكند؟ كمترین اثر لقمه ی حرام پرورش انسانهایی است كه حرف حق درشان بی تأثیر است . این فرمایش مولا وسرورمان حسین علیه السلام است . ونكند در نقشه ی دراز مدت دشمن كه اغلب برنامه ریزیهایش دراز مدت است وآینده ی دور را مورد هدف قرار می دهد بازی میكنید؟
از آن بدتر اینكه جناب رضا رشید پور از آنتن برنامه ی زنده ی حالا خورشید این كنسرت سراسر گناه را ستایش میكند ودر تعریف وتمجیدش احساس بخرج میدهد وپیشنهاد كنسرت از نو ع خیابانی ش وانفاق از نوع تهیه ی شیر خشك و...

هنرمندان مردمی، مراقب جایگاهشان باشند
چند روز پیش در یکی از سالن های اجرای کنسرت موسیقی تهران، کنسرتی اجرا شد با خوانندگی مهران مدیری...

گروه فرهنگ و هنر: چند روز پیش در یکی از سالن های اجرای کنسرت موسیقی تهران، کنسرتی اجرا شد با خوانندگی مهران مدیری. کنسرتی بزرگ که به قول خود مدیری، بهترین های موسیقی ایران در نوازندگی حضور داشتند. و البته خیل مشتاقان موسیقی و شخص مدیری که در آن سالن گرد هم جمع آمدند.

آقای مدیری! جایگاه شما جایگاه تبلیغ فواحش قبل از انقلاب نیست

به گزارش بولتن نیوز، در انتهای کنسرت، مدیری خطاب به مردم عنوان کرد که قرار است عایدات فروش این کنسرت به موسسه ای هدیه داده شود که کارش، تهیه شیرخشک برای کودکان بی سرپرست است. و گفت این موضوع را پیش از این نگفتم تا کسی فکر نکند قصد شوآف دارم و از این هم گفت که در این شرایط باید خودمان به خودمان کمک کنیم وگرنه مسائل حل نشده یا پیچیده تر می شود.

اما در این کنسرت اتفاقی افتاد که واقعا جای تامل دارد و از کسی چون مهران مدیری انتظار می رود دقت بیشتری روی چنین موضوعاتی داشته باشد. همه ما می دانیم که موسیقی ذاتا حرام نیست. حتی طبق فتوای مراجع مختلف از جمله رهبر انقلاب، اصل خوانندگی زنان نیز جزو محرمات نیست، چه برسد به اصل موسیقی. مگر اینکه آن موسیقی یا خوانندگی خانم، غنا بوده یا دارای مفسده ای باشد.

مهران مدیری در کنسرتش یک قطعه از یکی از خواننده زن قبل از انقلابی خواند که برای اهالی فرهنگ و هنر جای تامل داشت. اینکه آیا آن قطعه موسیقی غنا دارد یا نه، اینکه آن خواننده زن این قطعه را با غنا خوانده یا نه و اینکه مهران مدیری آن را با غنا خوانده یا نه اصلا موضوع بحث ما نیست. موضوع، مفسده داشتن این اقدام است.

معصومه دده بالا با نام هنری هایده را خیلی ها می شناسند. چه نسل قبل از انقلاب، چه بعد از انقلاب. اما شاید کمتر کسی، از ابعاد منفی شخصیتی او و خواهرش مطلع باشد. نویسنده کتاب خاطرات من و فرح در این مورد می نویسد:

«...تا اینجا فقط از هنرمندانی صحبت شد که از عالم هنر وارد دربار شاهنشاهی شده و هنر خود را به شاه و اشرف و سایر اعضای خانواده پهلوی عرضه می کردند اما دو نفر هم از داخل دربار پا به عالم هنر گذاشتند. دو خواهر آوازه خوان معروف به مهستی و هایده. این دو خواهر که نام اصلی آنها سکینه و معصومه دده بالا بود از سنین جوانی در کاخ سعدآباد کلفتی می کردند. هر دو خواهر را احترام شیرازی (ندیمه تاج الملوک مادر شاه) به کاخ آورده بو.د احترام شیرازی همه کاره کاخ مادر شاه بود و این دو دختر هم در کاخ خدمت می کردند. برخی شبها ملکه مادر بزم خصوصی راه می انداخت و گروهی نوازنده و خواننده در آن محفل هنر نمایی می کردند. گاهی اوقات سکینه و خدیجه که بعد ها با نام مهستی و هایده از آوازه خوانان معروف شدند در موقع خوانندگی و نوازندگی مطربها به تشویق احترام الملوک وارد گود شده و خودی نشان می دادند.

در یکی از شبها صدای مهستی و هایده مورد توجه رهبر ارکستر گلها قرار می گیرد و از تاج الملوک تقاضا می کند اجازه دهد این دو دختر را به استودیوی ضبط رادیو برده و از آنها تست صدا بگیرد به این ترتیب کلفتهای کاخ تاج الملوک سر از برنامه شعر و موسیقی رادیو ایران در آوردند و پس از اجرای یکی دو ترانه به آوازه خوان های طراز اول تبدیل شدند.

این دو تا زمانی که در ایران بودند هفته ای یکی و دو شب را در کاخ ملکه مادر می گذراندند. مهستی و هایده نفوذ زیادی روی مادر شاه داشتند و سالهای نوجوانی و جوانی خود را نزد او گذرانیده و آداب و رسوم دربار و به اصطلاح درس خود را خوب آموخته بودند و می دانستند چطور با سیاست رفتار کنند تا مسائل جنسی و روابط پنهان و آشکار آنها به صفحات مطبوعات کشیده نشود.

هایده خواننده مورد علاقه امیر عباس هویدا نخست وزیر بود و با ارتشبد نعمت الله نصیری رئیس ساواک رفت و آمد می کرد. مهستی تا قبل از آنکه با رئیس شرکت واحد اتوبوسرانی آبادان ازدواج کند معشوقه غلامرضا پهلوی برادر شاه بود. اما بعد با یک مبل ساز معروف تهرانی دوست شد و از شوهرخود را طلاق گرفت. زمانی که در سال 1355 شوهر سابق مهستی به جرم اختلاس اموال شرکت واحد اتوبوس رانی آبادان دستگیر شد مهستی اجازه نداد کار او بیخ پیدا کند و به دادگستری کشیده شود و از دوستی خود با غلامرضا و نفوذی که در دربار داشت استفاده کرد و پرونده اختلاس همسر سابقش در آبادان به بوته فراموشی سپرده شد. او یک خانه مجلل در فرمانیه تهران داشت که در آن به اتفاق تنها دخترش سحر زندگی می کرد.

آقای مدیری! جایگاه شما جایگاه تبلیغ فواحش قبل از انقلاب نیست

این دو خواهر در مدت کوتاهی به ثروت هنگفتی رسیدند و علاوه بر اینکه شبها از بابت چند ساعت خوانندگی در کاباره های درجه اول تهران دستمزد هنگفتی می گرفتند با ارتباطی که در محافل درباری و دولتی به هم زده بودند به کارچاق کنی و دریافت حق و حساب های کلان هم اقدام می کردند از جمله کسانی که با حمایت این دو آوازه خوان به پست و مقام رسید منوچهر آزمون رئیس سازمان اوقاف بود که پس از تصدی این پست نان و آب دار مقداری از زمین های مرغوب اوقافی را در اختیار این دو خواهر قرار داد. جالب این که این دو خواننده یکسال به پیروزی انقلاب مانده با شم قوی خود که در رجال سیاسی رژیم شاهنشاهی وجود نداشت جهت وزش باد را نامساعد تشخیص داده و با جمع آوری دارائیهای خود روانه امریکا شدند!

حال که کمی از ابعاد پنهان زندگی هایده مطلع شدید باید این سوال را بپرسیم که حقیقتا جایگاه فرهنگی مهران مدیری، تبلیغ چنین فردی است؟ آیا رسانه ملی امکان چهره شدن شما را فراهم کرد که چنین افراد فاسدی را به جامعه معرفی کنید؟ و از آن گذشته، پول چنین مراسم مثلا فرهنگی را به امر خیر اختصاص دهید؟ واقعا کودکی که شیر خشکش از راه تبلیغ هایده بدست آمده، چه عاقبتی پیدا خواهد کرد؟ آیا بهتر نیست هنرمندان مردمی ما، با دقت بیشتری به این مسائل نگاه کرده تا ابزار دست مهاجمان فرهنگ این مرز و بوم نشوند؟

منبع: بولتن نیوز