حاج رضا جمعه 18 آبان 1397 11:25 ب.ظ نظرات ()
به خاطر افشای منابع مالی شبکه ایران اینترنشنال
روزنامه‌نگار گاردین می‌گوید: خاشقچی با او درباره منبع مالی «ایران اینترنشنال» که بن سلمان و سعودالقحطانی بودند مصاحبه کرده و بعدازآن به قتل رسیده است.

گروه سیاسی: علی علیزاده در صفحه اجتماعی خود می‌نویسد: همان‌طور که چند روز پیش حدس زده بودم منبع ناشناس گاردین جمال خاشقچی بوده. ‏اما سعید کمالی دهقان خبرنگار گاردین از این فراتر رفته و در توییترش که باید زلزله خبری سال نامید نوشته: «تأیید می‌کنم که جمال خاشقچی به خاطر صحبت با من کشته شد.»

 

به گزارش بولتن نیوز، سعید کمالی دهقان امروز جمعه در پیامی توییتری مدعی شد: «خاشقچی از استانبول در روز بیست و ششم سپتامبر (شش روز قبل از قتلش) در گفتگویی تلفنی به من افشا کرد که منبع مالی تلویزیون ایران-اینترنشنال محمد بن سلمان و سعود القحطانی بودند.»

 

زلزله خبری سال: خاشقچی بعد از مصاحبه با گاردین به قتل رسید

 

سعید کمالی دهقان بعدازاین توییت نوشته که منتظر است گاردین و ترکیه توییت او را تأیید کنند؛ و در آخرین توییت خود از خانواده و دوستان خواسته در این لحظه با او تماس نگیرند.

 

روزنامه‌نگار گاردین مخاطبان خود را به گزارشی که این روزنامه آن را در روز چهارشنبه 31 اکتبر (9 آبان ماه) منتشر کرده بود، ارجاع می‌دهد.

 

زلزله خبری سال: خاشقچی بعد از مصاحبه با گاردین به قتل رسید

 

روزنامه گاردین در این گزارش اختصاصی نوشته بود، بودجه شبکه فارسی‌زبان مستقر در انگلیس به نام «ایران اینترنشنال»، از یک شرکت خارجی تأمین می‌شود که مدیر آن تاجری از عربستان سعودی و مرتبط با محمد بن سلمان است.